Jetsat nedir? Emlakjet Jetsat müşteri hizmetleri iletişim numarası ne?

İkinci el ticarette dijitalleşme adına peş peşe adımlar atılmaya devam ediyor. Cep telefonu ve araç alımlarının ardından bu kez de ev alımı için Emlakjet düğmeye bastı. Evine alıcı beklemeden Jetsat üzerinden satmak isteyen kullanıcılar uygulamaya ilişkin detayları araştırmaya başladı. Peki, tam olarak Emlakjet Jetsat nedir, müşteri hizmetleri iletişim numarası ne?

İkinci el araç alımlarında N11’in uygulaması Garaj11, Letgo’nun uygulaması OtoPlus ve arabam.com’un uygulaması Trink Sat yeni bir sektörü beraberinde getirmişti. Acil nakde ihtiyacı olanlar ve satmak istediği ürün için alıcı beklemek istemeyen kişiler bu firmalar aracılığıyla araçlarını güvenli bir şekilde aynı hafta içerisinde satmaya başladılar. Aynı durumu emlak piyasasına uygulaması isteyen Emlakjet de Jetsat uygulamasıyla birlikte bu alanda harekete geçen ilk firma oldu.

Jetsat nedir?

Jetsat evini satmak isteyen ancak alıcı bulamayan kişilerin ya da acil nakde ihtiyacı olduğu için evini hızlı bir şekilde satmak isteyen kişilerin Emlakjet’in alt ürünü olan uygulama üzerinden evlerini satabildikleri bir platform olarak karşımıza çıkıyor. İkinci el araç alımlarında olduğu gibi Jetsat da eviniz için bir değer belirliyor. Bu belirlenen değer beklentinizi karşılıyorsa kontroller için ekspertiz aşamasına geçiliyor. Anlaşma sağlanırsa Jetsat üzerinden eviniz kısa süre içerisinde satılmış oluyor.

Jetsat satılık ev ücret teklifi nasıl alınır?

Jetsat üzerinden evinizi satmak istediğiniz takdirde şirketin belirleyeceği fiyatı öğrenmek için ilk etapta “emlakjet.com/jetsat” adresine giriş yapmanız gerekiyor. Burada sağ altta yer alan “teklif al” butonuna tıkladıktan sonra sayfa sizi evin bilgilerinin talep edileceği alana yönlendirecek.

Bu sayfada satmak istediğiniz evin bulunduğu il, ilçe, evin değerinin fiyat aralığı, tapu durumu (kat mülkyetli, kat irtifaklı, arsa), kullanım durumu (boş, kiracı oturuyor, mal sahibi oturuyor), krediye uygun mu ve ne zamandır bu evin sahibisin gibi sorular soruluyor.

İkinci aşamada ise evin özelliklerine geçiliyor. Bu sayfada dairenin bulunduğu kat, binadaki kat sayısı, binanın yaşı, evin oda sayısı, brüt metrekaresi, site içerisinde olup olmama durumu, ısıtma tipi, asansör ve açık adres bilgileri soruluyor. Bütün bu bilgiler girildikten sonra Jetsat’ın size sunduğu fiyat teklifine ulaşabiliyorsunuz.

Hangi dairelere fiyat teklifi veriliyor?

Şirketin şu aşamada fiyat teklifi verdiği dairelerin özellikleri şöyle;

  • İstanbul, İzmir, Antalya illeri ve Ankara’nın belirli ilçelerinde
  • Kiracısız,
  • Vergi borcu olmayan,
  • 150.000 – 1.500.000 TL arası,
  • 20 yaşından az,
  • Krediye uygun,
  • Isıtma sistemi olan,
  • Kat mülkiyeti / irtifakı olan,
  • Bahçe / bodrum / çatı kat olmayan.

Yani eviniz bodrum ya da çatı katı ise şirket size teklif yapmıyor. Aynı şekilde satmak istediğiniz ev 20 yaşından büyükse ya da krediye uygun değilse yine teklif alamıyorsunuz.

Emlakjet Jetsat müşteri hizmetleri iletişim numarası ne?

Herhangi bir konuda bilgi almak isteyen kişiler için firma müşteri hizmetleri desteği de sağlıyor. Şirketin hizmet desteği sağlamak için iletişim numarası ise 0216 217 00 10 olarak belirtildi.

Jetsat’ın verdiği teklifi kabul eden kişiler ne yapacak?

Sistemin size verdiği teklifi kabul ediyorsanız inceleme aşamasına geçiyorsunuz. İlk etapta jetsat@emlakjet.com adresine mail atmanız gerekiyor. Ardından ilgililer sizi arayarak randevu oluşturacaklar ve evinizi ziyaret ederek verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol edecekler. Ziyaret sonrasında yapılan incelemelerde verdiğiniz bilgilerle evdeki bilgiler uyuşmuyorsa fiyat revizesi gerçekleşebilir. Beyan farklılığı yoksa anlaştığınız fiyat üzerinden bu kez SPK lisanslı ekspertiz evi ziyarete gelecek. Eksper raporunda da bir sorun çıkmaması halinde alım ve satım işlemleri için süreç başlamış olacak.

Ödeme nasıl yapılıyor?

Emlajket’e evinizi sattığınız takdirde ödemeler EFT ya da havale sistemleri ile yapılıyor. Karşılıklı olarak anlaşması yapılan ödeme yöntemi hangisiyse o kanaldan ödemeler gerçekleştiriliyor. Eksper teklifinde satmak istediğiniz eve dair önceden verdiğiniz bilgilere ek olarak, tapu ve belediyede alış satışa yönelik herhangi bir sorun olup olmadığı da yetkililer tarafından kontrol ediliyor.