Gokumarket nedir, güvenilir mi? Gokumarket kimin?

Dijital para birimlerinin dünya çapında popüler hale gelmesi ve devasa bir pazar alanının oluşmasının ardından farklı ülkelerde yatırımcılar kripto para platformları oluşturmak için harekete geçmişti. Kurulan platformlardan biri de Gokumarket olmuştu. Peki, Gokumarket nedir, güvenilir mi, sahibi kim?

Bitcoin’in dijital para birimlerine olan ilgiyi artırmasıyla birlikte kripto paralara olan yatırım talebi artmış ve pazarın büyümesiyle birlikte önce altcoinler piyasaya çıkmış ardından da kripto para borsaları çeşitlenmişti. Bazı borsalar global çapta çok büyük hacimli işlemlerin yapıldığı devasa bir alana dönüşürken bazı borsalar da yerel pazarda ses getiren çalışmalar yapmıştı. Haliyle talebin bu kadar fazla olması yeni kripto para borsalarının kurulmasını sağlamıştı. Bu borsalardan biri de Gokumarket oldu.

Gokumarket nedir, güvenilir mi?

Tam 958 bin üyeye sahip olan Gokumarket içerisinde çeşitli kripto para birimlerinin listelendiği bir kripto para borsası olarak adlandırılabilir. 66 kripto para satışının bulunduğu firma güvenilirliği ön planda tutan platformlar arasında yer alıyor. Yahoo Finance ve Bloomberg işbirliği de yapan Gokumarket Trustpilot, BitGo ve EU lisanlarına sahip. Aynı zamanda kredi kartı ile kripto para alışverişi yapma imkanı da sunan Gokumarket bu özelliği ile rakiplerinin önüne geçmeyi amaçlıyor.

Uygulama ana sayfasında düzenli olarak en çok kazandıran ve en çok kaybettiren 10 coini listeleyerek paylaşan kripto para borsası PaxFul plartnershipliğini de duyurmuştu. 7 gün 24 saat her yerden kripto para alışverişi yapma imkanı sunan firma Twitter’da 31 bin takipçiye sahip. Gokumarket.com adresinden kayıt oluşturabilen kullanıcılar ayrıca iOS ve Android uygulamaları indirerek çeşitli işlemlerini bu uygulamalar üzerinden gerçekleştirebilirler.

Gokumarket kimin?

Hong Kong merkezli bir borsa olan Gokumarket birçok ülke para birimiyle işlem gerçekleştirme imkanı sağlarken Avrupa lisansına sahip olması ön planda yer almasına katkıda bulunuyor.

Yüzde 0,15 komisyon oranı bulunan firma cryptowisser’in kripto para borsalarını kullanıcı oylarına açtığı oylamada 5 puan üzerinden 4.64 puan alarak dikkatleri üzerine çekmişti. Üstün bir kullanıcı deneyimi sunan firma sadece android uygulamasında 100 binden fazla indirildi.