Financell ile Carvak’tan taşıt kredisi iş birliği

Turkcell’in finansman alanında faaliyet gösteren iştiraki Financell, ikinci el araç alım ve satımında platformu Carvak ile iş birliği gerçekleştirdi.

Financell, ikinci el araç alma ve satma platformu Carvak ile yaptığı iş birliği kapsamında, müşterilerinin finansman teknolojisine daha kolay ulaşmalarını sağlamak amacıyla taşıt kredisi hizmeti geliştirdi.

Buna göre financell müşterileri, Carvak’ın ikinci el araç portföyü içerisinden seçimini yaptıktan sonra satış süreçleriyle entegre çalışan Financell aracılığıyla finansman ihtiyaçlarına tek adresten çözüm bulacak.

Ayrıca müşteriler, Carvak’ın özel fiyatlı araçlarına sahip olabilmek için kendilerine özel finansman limitleri ve faiz oranı ile 48 aya varan taksit imkanından da yararlanabilecek.

“Araç alım işlemleri tek noktadan tamamlanabilecek”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Financell Genel Müdürü Z. Korhan Bilek, kredi sürecinin, sektörün en hızlı sonuçlanan araç kredi süreçlerinden biri olacağını belirtti.

Yeni iş birliği ile Turkcell’in dijital finansal hizmetler stratejisi kapsamında, çözüm yelpazelerini genişlettiklerini aktaran Bilek, şunları kaydetti: “Daha fazla müşteriye finansman çözümü ulaştırma hedefimizle taşıt finansmanı hizmeti sağlayarak sektörde ayrıcalıklı ve hızlı bir çözüm sunuyoruz. Amacımız, Turkcell Grubu’nun teknolojisi ve deneyimini, Financell’in finansman hizmetiyle bütünleştirerek müşterilerimize kolay ulaşılabilir, kesintisiz ve güvenilir şekilde sunmak. Bu doğrultuda müşterilerimiz, araç alım işlemlerini ekspertizden kredi ve noter hizmetine hızlı erişime kadar zahmetsiz bir şekilde tek noktadan tamamlayabiliyor. Ayrıca, Financell’in özel faiz oranları ve 48 aya varan taksit imkanlarına da hızlı ve güvenilir bir şekilde ulaşabiliyor. Önümüzdeki dönemde cazip Financell ve Carvak tekliflerimizi, Carvak showroomlarına ek olarak, grup şirketimiz Paycell ve Turkcell’in dijital kanalları üzerinden de sunmaya başlayacağız.”

“Şeffaflık, hız ve kolaylık artacak”

Carvak Üst Yöneticisi (CEO) Mehmet Çelikol da otomotiv sektöründe dünyanın pek çok ülkesinde faaliyet gösteren bir teknoloji girişimi olarak öncelikli amaçlarının, ikinci el pazarında satın alma sürecini en güvenli ve olabilecek en hızlı hale getirmek olduğunu belirtti.

Her aşamasında tamamen şeffaflığa dayanan bir deneyimi müşterilere sunmayı istediklerini kaydeden Çelikol, şu değerlendirmelerde bulundu: “Bu deneyimi yaratmaya çalışırken araç alım satım işini en keyifli ve kolay hale nasıl getirebileceğimizin arayışı içindeyiz. Bu noktada hızın da önemine vurgu yapmak isterim. Araç satın almaya gelen müşterimizin kredisini de bizden o anda alıp noter işlemlerini en kısa sürede halletmesi ve aracı alıp gidebilmesi müşterimizin memnuniyetini artıracaktır. Tüm bu imkanları sağlayabilmek için vizyonumuz ve stratejimiz doğrultusunda iş birliklerine çok önem veriyoruz. Bu yönde yeni ve çok güçlü bir adımı Turkcell Grubu ve Financell ile birlikte atmaktan dolayı çok mutluyuz. Bu iş birliğimiz sonucunda süreçlerimizdeki şeffaflık, hız ve kolaylık artacak. Bu da direkt olarak müşterilerimize yansıyacak ve fayda olarak geri dönecektir.”