Etkinlik: Yeni Nesil Finansal Teknolojiler Işığında Dünya Nereye Gidiyor?

Hisar Okulları İnovasyon Merkezi önderliğinde gençlerin ve toplumun gelecekle ilgili bilgi birikimine katkıda bulunmak amacıyla gerçekleştirilen bilim, teknoloji ve inovasyon konularındaki güncel gelişmeler hakkında uzmanların ağırlandığı “Hisar Konuşmaları” konferans dizisinin bu akademik yıla ait son konferans “Yeni Nesil Finansal Teknolojiler: Blok Zincir” başlığı altında gerçekleşecek.

Öğrenciler, mezunlar ve ailelerin yanı sıra, “Açık Kaynak” yaklaşımıyla tüm eğitimcilere ve topluma açık olacak konferansın konuğu BtcTurk CEO’su Özgür Güneri olacak. 

13 Haziran 2022 Pazartesi günü saat 19:30’da gerçekleşecek konferansta Özgür Güneri; yeni dünya düzenindeki finansal teknolojiler, blockchain teknolojisi, NFT, metaverse gibi yeni uygulamalar ve bu uygulamalar çatısı altında dünyanın nereye doğru ilerlediği hakkında merak edilen konuları farklı açılardan ele alarak katılımcılarla aydınlatıcı bilgiler paylaşacak. Konferans, Hisar Okulları YouTube kanalından canlı olarak da yayınlanacak. 

13 Haziran’daki Hisar Konuşmaları Konferans Dizisinin Son Konuğu BtcTurk CEO’su Özgür Güneri

Marmara Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan Özgür Güneri ardından London Business School MBA derecesine sahip oldu. Kariyerine 1991 yılında üniversite öğrencisiyken, Global Menkul Değerler Araştırma Bölümü’nde başladı; Romanya ve Mısır ülke analisti olarak görev yaptı ve şirketin Mısır/Kahire ile New York ofislerinin kuruluşunda rol aldı. 

2000 yılında QNB Finansbank Grubu’na geçen Güneri; Finans Portföy Yönetimi Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Özgür Güneri aynı zamanda Türkiye’de ve Avrupa’da gelişmekte olan Borsa Yatırım Fonu’nun kuruluşunu sağlayan ekibe liderlik yaptı. 

Özgür Güneri, yaklaşık 5 yıl QNB Finansinvest’te Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO olarak görev aldı. 2018 yılında BtcTurk’ün çoğunluk hissesini satın alan Güneri, Şubat 2018’den günümüze BtcTurk CEO’su olarak görev almaktadır. Özgür Güneri aynı zamanda kriptopara odaklı teknoloji geliştirme şirketi BTCTrader şirketinin CEO’sudur.