Eneftio nedir? Acun Ilıcalı NFT platformu eneftio.com iletişim bilgileri neler?

Medya sektörünün yanı sıra çeşitli platformlara da dahil olan Acun Ilıcalı son girişimi eneftio.com’u dijital yatırımcıların beğenisine sundu. Peki, coin ve NFT arasındaki fark tam olarak ne, Ilıcalı’nın yeni girişimi Eneftio nedir? Üyelik ve yatırım işlemleri ile ilgili bilgi almak isteyen kişiler için eneftio.com iletişim bilgileri neler?

Kripto para piyasasında coinlerden sonra token ve NFT gibi çeşitli dallar ortaya çıkmış bu dallardan bir bölümü yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarmıştı. Kripto paralardaki ilgini farkında olan büyük girişimciler de gelişen sürecin gerisinde kalmamak için çeşitli platformlar oluşturarak sürece dahil olmuşlardı. Türkiye’den NFT pazarına katılan son girişimci Acun Ilıcalı oldu.

NFT nedir?

Ilıcalı’nın  yeni platformunu anlamlandırabilmek için ilk etapta NFT’nin ne olduğunu doğru bilmek gerekiyor. Non-fungible token kelimelerinin baş harflerinden oluşan NFT kısaca değiştirilemez token olarak adlandırılabilir. Coinlerden farkı ise bölünemez, parçalanamaz ve değiştirilemezler. Yani NFT’ler tek, benzersiz tokenlerdir. Sanat, müzik, oyun, video ve koleksiyon gibi türler NFT’ye dönüştürülebilir. Bu NFT’lerin fiyatını belirleyen şey ise Non-fungible tokeni üreten kişinin sahip olduğu popülarite olarak belirtilebilir. Geçtiğimiz günlerde bir yayıncı her gün selfie çekerek geçtiğimiz yıllardan bu yana olan selfielerini tek tek NFT oluşturmuş ve bu koleksiyon parçalarını NFT olarak satmıştı.

Eneftio nedir?

Acun Ilıcalı’nın önderliğinde kurulan Eneftio.com NFT alma, satma, üretme ve keşfetme imkanı sunan bir dijital platform olarak isimlendirilebilir. Yani eneftio.com bünyesi altında NFT satışı gerçekleştirebilir, yeni NFT’ler keşfedebilir ya da NFT üretebilirsiniz. Eneftio.com’a üye olmak diğer dijital kripto para platformlarında olduğu gibi ücretsiz. Ancak henüz kredi kartı ve Türk Lirası işlemleri alım satım başlamadı. Tüm çalışmaların tamamlanmasının ardından satış işlemlerinin de başlaması bekleniyor. Üyelik işlemleri ise geçtiğimiz günlerde açılmıştı. Yani dileyen yatırımcılar eneftio.com’a üyeliklerini gerçekleştirerek tüm süreçten anında haberdar olabilirler.

Acun Ilıcalı NFT platformu eneftio.com iletişim bilgileri neler?

Merkezi Levent Mah. Hayat Sk. No: 4 Beşiktaş/ İstanbul’da bulunan şirket mail ve telefon ile müşteri hizmetleri desteği sağlıyor. Şirketin müşteri hizmetleri numarası “0 850 532 9089” olarak açıklanırken mail adresi ise “destek@eneftio.com” olarak belirtildi.