Allianz_Mobil_uygulama

Allianz, ödemeleri kolaylaştırmak için Masterpass ile iş birliğine gitti

Allianz Türkiye, kullanım alışkanlıklarını ve dijital gelişmeleri yakından takip ederek, müşterilerinin hayatını kolaylaştırma hedefiyle çalışmalarına devam ediyor. Müşterilerini kullanıcı dostu bir ödeme deneyimi sunmak isteyen Allianz Türkiye, Mastercard ile iş birliğine gittiğini açıkladı.

Mastercard’ın kart saklama çözümü Masterpass ile iş birliği yapan Allianz Türkiye, müşterilerine ödemelerini Allianz’ım mobil uygulaması üzerinden hızlı, kolay ve güvenli şekilde tamamlama imkânı sunuyor.

Sigorta sektöründe ödeme sistemlerine Masterpass’i entegre eden ilk kurum olan Allianz Türkiye müşterilerine, istedikleri takdirde, farklı uygulamalardaki Masterpass altyapısında kayıtlı olan kartlarını Allianz’ım uygulamasında da görüntüleyip, ödemelerini tek adımda tamamlayabilme kolaylığı getiriliyor.

Allianz müşterileri ödeme yaparken birçok kayıtlı kart arasından seçim yapabiliyor veya yeni kartlarını Allianz’ım uygulamasına kaydedip sonraki poliçe ödemelerinde de tek adımda ödemelerini tamamlayabiliyorlar.

İlk aşamada hayat dışı ürünlerin ödemelerinin yapılabileceği Masterpass altyapısı kısa süre içerisinde diğer poliçelerin ödemeleri için de kullanılabilecek.