Akbank ile Teknosa, ödeme kolaylığı için iş birliği yaptı

Akbank’ın temassız ödeme özelliği sağlayan Cebe POS uygulaması, Teknosa mağazalarında da kullanılmaya başlayacak.

Cebe POS uygulaması, NFC özellikli android mobil cihazlar aracılığıyla temassız ya da QR ödeme alınmasını sağlıyor. Uygulama ile kasaya gitmeden veyA sıra beklemeden ödeme yapılabilecek.

Ödemeler temassız, QR veya mobil yönetmlerden biri ile yapılabilecek. Peşin ödemelerde tüm banka kartları, taksitli ödemelerde ise Akbank kredi kartları geçerli olacak. Faturalar da e-fatura olarak e-posta adreslerine gönderilecek.

“Dijital ödemede fark yaratan bir deneyim”

Akbank Ödeme Sistemleri Bölüm Başkanı Yasin Mengüllüoğlu, “Akbank Cebe POS uygulaması ile kurumsal işletmelere hızlı ve güvenilir ödeme almak için mağaza içi kolaylıkla adapte edilebilir çözümler sunuyoruz. Farklı sektörlerde kullanılmaya başlayan bu uygulama, verimli bir iş ortamı sunmasının yanı sıra, mağazalarda ödeme kuyruğu yoğunluğunun da önüne geçiyor. Teknosa ile birlikte hayata geçirdiğimiz çözüm ile Teknosa müşterilerinin de ödemeler için kasaya gitmesine gerek kalmayacak. Artık Teknosa müşterileri de Cebe POS uygulaması ile dijital ödemede fark yaratan bir deneyim yaşayacak; kolay, hızlı ve rahat” değerlendirmesinde bulundu.

“Zamandan tasarruf sağlayacak”

Teknosa Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Ersen Gelçin de “Müşterilerimiz her geçen gün zamandan tasarruf edeceği ve en verimli şekilde hizmet alabileceği bir yöntem arıyor. Müşteri deneyimini daha da iyileştirmek için öncelikle uçtan uca bir hizmet sunmak gerekiyor. Biz de dijital dünyadaki hızlı ödeme seçeneğini fiziksel mağazalarımıza da taşımak için müşterilerimizin mağaza içinde sıra beklemeden temassız ve ödeme yapabileceği bir platform hazırladık. TeknoGO ismini verdiğimiz platform içerisinde Akbank’ın Cebe POS uygulamasını 6 ay gibi kısa bir sürede entegre ederek hayata geçirdik. Böylece müşterilerimiz ürünün başındayken gereken tüm bilgilere TeknoGO platformu ile hızlıca ulaşabiliyor. Satış danışmanlarımız ise müşterilerimiz ürünü almaya karar verdiği anda satış ve ödeme sürecini hızla tamamlayıp dönüşüm oranlarını iyileştiren sıcak satış imkanına kavuşuyor” ifadelerini kullandı.